مقالات

#
همه چیز درباره‌ی آرتیست شدن

مانند خیلی دیگر از کارها، در طراحی و ساخت یک بوردگیم نیز افراد مختلفی حضور دارند و یک گوشه‌ی کار را می‌گیرند. از طراح یا طراحان بازی گرفته تا تولیدکننده و پخش کننده‌ی آن همگی در تلاشند تا در نهایت محصولی بی‌نقص را به بازار ارائه دهند. یکی از مهم‌ترین گروه‌های مهم در این میان آرتیست‌های بازی‌ها هستند. اگر می‌خواهید با کار آن‌ها آشنا شوید ویا علاقه دارید به این حوزه وارد شوید، این مقاله را دنبال کنید.

#
بردگیم شناسی – ژانرهای بازی‌های رومیزی، بخش سوم: بازی‌های دورهمی

در قسمت قبلی این مجموعه مقالات به سراغ ژانر بازی‌های خانوادگی رفتیم و علاوه بر اینکه با مفهوم کلی، ویژگی‌ها و هدف این دسته از بازی‌های آشنا شدیم، به باور‌های غلط پیرامون برخی این دسته از عناوین دنیای بردگیم نیز پرداختیم. حال در این بخش قصد دارم تا سراغ ژانری دیگر از زیرمجموعه‌های خانواده‌ی بازی‌های مین‌استریم (Mainstream) بروم که به پارتی گیم‌ها (Party Games) یا بازی‌های دورهمی شناخته می‌شوند و محبوبیت بسیار زیادی را میان تمامی جوامع دارند.

#
بازی با رمان‌های معروف

همانطور که می‌دانید، بازی‌های زیادی سناریوی خود را از منابعی دیگر وام می‌گیرند و معمولا به خاطر آشنا بودن این سناریوها یا شهرتشان ویا حس نوستالژی درونشان، بسیار محبوب هستند. یکی از این منابع، رمان‌های معروف (Novel) هستند که در این مقاله به پنج بازی از بهترین‌های این سبک اشاره خواهیم کرد.

#
بتمن علیه سوپرمن

آن روز که کمیک‌ها پا به عرصه گذاشتند، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که این داستان‌های مصور روزی بسیار مهم و گسترده شوند. اما امروز ردپای این آثار را در فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و بازی‌ها به وفور مشاهده می‌نماییم. طبیعتا دنیای بوردگیم‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی در آن سبکی به همین نام نیز برایش در نظر گرفته شده‌است. پس این مقاله را بخوانید تا ببینید تلاقی این دو جهان چه بازی‌هایی را بوجود آورده‌است.

#
توفان فولاد - معرفی ۱۰ بازی رومیزی با محوریت جنگ جهانی دوم (بخش نخست)

در این مقاله قصد دارم تا ۱۰ عنوان جذاب و سرگرم کننده از میان بردگیم‌هایی که با محوریت جنگ جهانی دوم طراحی و تولید شده‌اند را به شما معرفی کنم. از آنجایی که بیشتر بازی‌هایی که راجع به جنگ جهانی دوم ساخته می‌شوند در ژانر‌ بازی‌های جنگی (Wargames) قرار می‌گیرند، در انتخاب عناوین این لیست تلاش شده تا بازی‌هایی متفاوت‌ و متنوع در این ژانر به شما معرفی شوند و بدون شک، بسیاری از عناوین ارزشمند و خوش ساختی که در رابطه با جنگ جهانی دوم ساخته شده‌اند، در این لیست حضور ندارند.

#
تاثیر تیپ‌های شخصیتی MBTI بر تجربه‌ی بازی‌های رومیزی – بخش هفتم

در مقالات پیشین، در رابطه با تیپ‌های شخصیتی ESTP، ESTJ، ENFJ، ENFP، ENTJ، ENTP، INFP، INTJ، ESFP و ESFJ صحبت کردیم و به نقاط قوت، نقاط ضعف و همچنین بازی‌های رومیزی که برای افراد با تیپ‌های شخصیتی ذکر شده مناسب هستند، اشاره کردیم. در این مقاله قصد داریم ISTJ ها و ISTP ها را مورد بررسی قرار دهیم.

#
بردگیم‌شناسی – ژانر‌های بازی‌های رومیزی، بخش دوم: بازی‌های خانوادگی

بازی‌های خانوادگی، بازی‌هایی هستند که تمام اعضای خانواده، فارغ از سن و سال و روحیات، می‌توانند آن را تجربه کرده و نسبت به ویژگی‌های شخصی خود، از بازی کردن آن لذت ببرند.

#
تاس‌بازها بخوانند؛ معرفی پنج بازی برتر با محوریت تاس

اگر فکر می‌کنید در ریختن تاس مهارت دارید، این مطلب مناسب شماست؛ چون می‌خواهیم در این مقاله پنج بازی برتر در سبک تاس را معرفی نماییم و این یعنی پنج بازی که تاس در آن‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کند. با این پنج بازی هم بسیار سرگرم شده و لذت خواهید برد و هم عرصه‌ای جدید و مهیج برای رقابت و به رخ کشیدن توانایی‌تان در تاس ریختن پیدا خواهید نمود.