5 بازی برتر با موضوع بیماری‌های همه‌گیر

19 شهریور 1399 | 00:50

امروز به سراغ معرفی بازی‌هایی رفتم که حول محور بیماری، ویروس و وضعیت‌های مربوط به این شرایط طراحی و ساخته شده اند. پس دست هایتان را بشویید و به بازی کردن بپردازید و در ادامه با لیست ما همراه باشید.

این روزها همه ما درگیر پاندمی هستیم و با کرونا، این مهمان ناخوانده که از خاور دور به سرزمین ما کوچ کرده، دست و پنجه نرم میکنیم. زمانی که نیاز است تا برای حفظ سلامت خود و اطرافیانمان در خانه بمانیم، میتوانیم با قفسه بازیهایمان بیشتر از همیشه تعامل داشته باشیم.
شاید حتی زمان آن رسیده باشد که به اعضای خانواده مقواییمان اعضای جدیدی اضافه کنیم و یا حتی عناوینی را تجربه کنیم که کمتر به سراغ آنها رفته ایم. از آن جایی که دنیای بازیها، کهکشانی نا متناهی از عناوینی با موضوعها و محوریتهای مختلف است؛ میا گیمرها میتوانیم تهدید را تبدیل به فرصت کنیم و از موضوعی که همه از آن فراری هستند برای خود سرگرمی بسازیم.
در این روزها که با اعضای خانواده یا دوستانتان و در کنار یک دیگر روزهای قرنطینه را سپری میکنید، بازی کردن عناوینی با همین اتمسفر و موضوع میتواند ایده جذابی باشد. برای همین هم امروز به سراغ معرفی بازیهایی رفتم که حول محور بیماری، ویروس و وضعیتهای مربوط به این شرایط طراحی و ساخته شده اند. پس  دست هایتان را بشویید و به بازی کردن بپردازید و در ادامه با لیست ما همراه باشید.

.1 Pandemic

مشهورترین و محبوبترین گزینه در این لیست بدون شک عنوان Pandemic است. این بازی شناخته شدهترین بازی در سبک همکاری است که دارای بستههای الحاقی متعدد و انواع نسخههای مختلف است. در این سری بازیها شما در نقش زنانو مردان متخصصی قرار می‎گیرید که ماموریتشان از بین بردن بیماریها و ویروسهای شرور از سطح جهان است. در این بازی شما و دیگر بازیکنان علیه خود بازی قرار میگیرید و باید آن را شکست دهید.
در طول بازی با حرکت دادن مهره مربوط به خود و سفر بین کشورهای مختلف و شهرهای متعدد، باید سعی کنید تا مراکز درمانی احداث کنید، ویروسها را از مناطق مختلف پاکسازی کنید، در مورد بیماریها تحقیق و در آخر درمان آنها را پیدا کنید. البته باید سعی داشته باشید تا در این ماموریت خطرناک خودتان درگیر بیماری نشوید تا بتوانید با موفقیت بازی را پشت سر بگذارید که میتوان گفت به هیچ وجه کار سادهای نخواهد بود.
پندمیک عنوانی است که فارغ از هر نگرشی حتما باید آنرا تجربه کنید، حداقل برای یک بار. حالا که این وضعیت کنونی ما را به اتمسفر بازی بیش از همیشه نزدیک ساخته است، لذت بازی کردن این عنوان میتواند برای شما چند برابر باشد. ای کاش میتوانستیم تیم قهرمانان بازی را در دنیای داشته باشیم تا هر چه سریعتر از شر کرونا و همه جوانب مربوط به آن خلاص شویم.

2. Plague Inc. The Board Game

این بازی شما را در جبهه مخالف قرار میدهد و شما دیگر بازیکنان باید سعی کنید با ساخت ویروس و پرورش آن، دنیا را آلوده کنید. این بازی از روی یک بازی موبایلی به همین نام، در سال 2012 ساخته و عرضه شد.
 بازی یک عنوان کنترل منطقهاست که شما وظیفه دارید ویروس آزمایشگاهیتان را از اولین بیمار به سمت دیگر انسانها شیوع بدهید. آن قدر باید این کار را خوب انجام دهید تا بتوانید کشورهای مختلف را آلوده و آنها را نابود کنید؛ شاید این جملهها عجیب به نظر برسد ولی واقعا تم و محوریت بازی همین موضوع است!
کسی چه میداند، شاید یک نسخه از این بازی رومیزی با عنوان جومانجی ترکیب شده و کرونا از دنیای بازی پلیگ اینک به روی زمین آمده است.

 3. Infection: Humanity’s Last Gasp

این عنوان یک بازی تک نفره است که در حال حاضر به شدت میتوان تم و حال و هوای بازی را درک کرد. یک مریض از هواپیمایی در فرودگاه جان اف کندی آمریکا پیاده میشود و به محض رسیدن به شلوغی به دلیل داشتن ویروسی ناشناخته جانش را از دست میدهد. این ویروس که به شدت مسری و واگیردار است باعث میشود تا عده زیادی از مردم از همان نقطه باعث شیوع بیماری بشوند.
شما در نقش رهبر یک گروه تحقیقاتی قرار میگیرید که وظیفه دارد تا قبل از رسیدن بیماری به همه کشور و کشته شدن انسانهای متعددی، درمان و واکسن بیماری و کشف کند. این عنوان در حال حاضر در هیچ فروشگاهی در دنیا موجود نیست ولی نسخه قابل پرینت بازی را میتوانید با جست و جو در اینترنت پیدا کنید و آن را تجربه کنید.

4.Viral

این بازی نسبت به عناوین قبلی آن قدرها دید جدی و واقع گرایانه به موضوع بیماریها ندارد. در این بازی شما و دیگر بازیکنان در نقش ویروسهایی قرار میگیرید که در بدن یک بیمار بدشانس زندگی میکنید و باید پیش از رقبا اندامهای داخلی قربانی بختبرگشته را مورد حمله قرار دهید. برای به دست آوردن امتیاز بیشتر باید اعضای بیشتری را مورد هدف قرار دهید و سعی کنید تا آن اعضا را از کار بیاندازید. البته این کار باعث میشود تا رو در روی سیستم ایمنی بدن قرار بگیرید و چالشهایی سر راهتان قرار بگیرد.
طراحی بصری بازی طنزگونه است و بازی بیشتر یک عنوان خانوادگی به شمار میرود و میتوان آن را با افرادی که سن کمتری دارند هم بازی کنید.

5. Herbalist

این بازی اثر شرکت Emperor S4 است که بازیهایی کوچک با گرافیک و طراحی بصری فوقالعاده عرضه میکند. بازیهایی مثل Hanamikoji  یا Shadows in Kyoto از محصولات این شرکت هستند. بازی برای 3 تا 4 نفر طراحی شده است که سرعت بسیار بالایی دارد و در زمان کوتاهی به پایان میرسد. بازیکنان در نقش گیاه شناسانی قرار میگیرند که با مطالعه و پرورش گیاهان دارویی باید جلوی یک بیماری کشنده واگیردار را بگیرند. این کار از طریق پیشبینی بازیکنان از نوع بیماری و طریقه رشد آن صورت میگیرد.
البته شاید حس شود که بازی سعی دارد پیام اشتباهی را صادر کند؛ چرا که گیاهان دارویی نمیتوانند با درمانهای علمی و شیمیایی در بستر یک پاندمی عظیم حتی رقابت کنند. اما حال و هوای بازی، طراحی بصری فوقالعاده، گیمپلی ساده، سریع  و جذاب آن میتواند آن را به یکی از گزینههای لیست ما تبدیل کند.

دیدگاه شما

درحال ثبت اطلاعات....