مقالات

#
آشنایی با پلتفرم کیک استارتر

کیک استارتر (Kickstarter) یک پلتفرم سرمایه گذاری است که به تمام افراد این فرصت را می‌دهد تا بتوانند ایده‌های خلاقانه و نوین خود را عملی سازند و سرمایه لازم جهت اجرا کردن پروژه‌های خود را تامین کنند.

#
همه چیز درباره‌ی آرتیست شدن

مانند خیلی دیگر از کارها، در طراحی و ساخت یک بوردگیم نیز افراد مختلفی حضور دارند و یک گوشه‌ی کار را می‌گیرند. از طراح یا طراحان بازی گرفته تا تولیدکننده و پخش کننده‌ی آن همگی در تلاشند تا در نهایت محصولی بی‌نقص را به بازار ارائه دهند. یکی از مهم‌ترین گروه‌های مهم در این میان آرتیست‌های بازی‌ها هستند. اگر می‌خواهید با کار آن‌ها آشنا شوید ویا علاقه دارید به این حوزه وارد شوید، این مقاله را دنبال کنید.

#
بازی با رمان‌های معروف

همانطور که می‌دانید، بازی‌های زیادی سناریوی خود را از منابعی دیگر وام می‌گیرند و معمولا به خاطر آشنا بودن این سناریوها یا شهرتشان ویا حس نوستالژی درونشان، بسیار محبوب هستند. یکی از این منابع، رمان‌های معروف (Novel) هستند که در این مقاله به پنج بازی از بهترین‌های این سبک اشاره خواهیم کرد.

#
بتمن علیه سوپرمن

آن روز که کمیک‌ها پا به عرصه گذاشتند، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که این داستان‌های مصور روزی بسیار مهم و گسترده شوند. اما امروز ردپای این آثار را در فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و بازی‌ها به وفور مشاهده می‌نماییم. طبیعتا دنیای بوردگیم‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی در آن سبکی به همین نام نیز برایش در نظر گرفته شده‌است. پس این مقاله را بخوانید تا ببینید تلاقی این دو جهان چه بازی‌هایی را بوجود آورده‌است.

#
تاثیر تیپ‌های شخصیتی MBTI بر تجربه‌ی بازی‌های رومیزی – بخش هفتم

در مقالات پیشین، در رابطه با تیپ‌های شخصیتی ESTP، ESTJ، ENFJ، ENFP، ENTJ، ENTP، INFP، INTJ، ESFP و ESFJ صحبت کردیم و به نقاط قوت، نقاط ضعف و همچنین بازی‌های رومیزی که برای افراد با تیپ‌های شخصیتی ذکر شده مناسب هستند، اشاره کردیم. در این مقاله قصد داریم ISTJ ها و ISTP ها را مورد بررسی قرار دهیم.

#
تاس‌بازها بخوانند؛ معرفی پنج بازی برتر با محوریت تاس

اگر فکر می‌کنید در ریختن تاس مهارت دارید، این مطلب مناسب شماست؛ چون می‌خواهیم در این مقاله پنج بازی برتر در سبک تاس را معرفی نماییم و این یعنی پنج بازی که تاس در آن‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کند. با این پنج بازی هم بسیار سرگرم شده و لذت خواهید برد و هم عرصه‌ای جدید و مهیج برای رقابت و به رخ کشیدن توانایی‌تان در تاس ریختن پیدا خواهید نمود.

#
مبدأ ۷ بازی رومیزی محبوب

در کتاب It's All a Game، تریستن دنووان (Tristian Donovan) به تاریخچه‌ی بردگیم‌ها از شطرنج گرفته تا مونوپولی (Monopoly) و کاتان (Settlers Of Catan) می‌پردازد و داستان شکل گیری این عناوین ماندگار را روایت می‌کند. در ادامه‌ی این نوشتار، ما ۷ مورد از جذاب ترین آن داستان‌ها را انتخاب کردیم تا ببینیم چگونه این هفت بازی به ‌یادماندنی به‌وجود آمدند.

#
پنج بازی برتر و طراحانشان

امروزه طراحان در هر حوزه‌ای از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردارند و هر جا ردپای چند طراح دیده شود، بوی رقابت به مشام می‌رسد. غول‌های خودروسازی هر از گاهی قدرت طراحی و مهندسی خود را به رخ یکدیگر می‌کشند. معمارها همواره در تلاش برای خلق سازه‌هایی جدید و فرم‌هایی شاهکار هستند. و این بازار رقابت بین طراحان بازی حتی بیشتر از هر حوزه‌ی دیگری داغ است. ما در این مقاله به سراغ طراحان پنج بوردگیم برتر دنیا رفته‌ایم تا بیشتر با آن‌ها آشنا شویم.